Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Aktualności

01.12.2017

Pracownia EMG w CCN "SALUS" została wyposażona w nowoczesne urządzenie do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Aparat Neuro MS służy do diagnostyki oraz terapeutycznej stymulacji kory mózgowej i obwodowego systemu nerwowego w trakcie badań EMG/ENG.


Dzięki trzem rodzajom cewek aparat wykorzystywany jest także do przezczaszkowej stymulacji magnetycznej TMS ( z ang. transcranial magnetic stimulation). Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda modulowania aktywności kory mózgu.

rTMS wpływa na zmiany w zakresie pobudliwości korowej.

Jak wynika z badań uszkodzenia mózgu powstałe wskutek udaru zakłócają równowagę międzypółkulową i powodują okresowo zwiększoną aktywację obszarów korowych zdrowej półkuli. Zjawisko to może sprzyjać wytwarzaniu niekorzystnych kompensacyjnych zmian plastycznych.

rTMS ma korzystny wpływ na łagodzenie różnych deficytów chorobowych po przebytym udarze mózgu.

Wskazany do leczenia zaburzeń depresyjnych wśród pacjentów, u których nie udało się osiągnąć zadowalającej poprawy po lekach przeciwdepresyjnych.

Zabiegi stosuje się w przypadkach depresji, natręctwa myślowego, schizofrenii,  zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, lęków, niepokojów, halucynacji, bezsenności, paniki, stwardnienia rozsianego, padaczki, porażenia nerwu twarzowego, udaru mózgu, choroby Parkinsona, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i omamów słuchowych.


«« Powrót