Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Spis chorób

Przegląd wybranych chorób układu nerwowego, jaki zamieszczamy na naszej stronie i będziemy systematycznie uzupełniać, ma z jednej strony na celu zwrócenie zwrócenie uwagi na objawy jakie im towarzyszą, z drugiej zaś przybliżyć potencjalnym pacjentom te trudne zagadnienia.

Treści zawarte w przeglądzie mają charakter informacyjno-edukacyjny i ich celem jest poszerzenie wiedzy na temat danej choroby oraz skłonienia osoby, która stwierdza u siebie niepokojące objawy do kontaktu z lekarzem specjalistą.

Wybierz początkową literę, aby zobaczyć dodane pozycje lub skorzystaj z wyszukiwarki na górze.

Odwracalne zespoły otępienne

Inne nazwy:


Odwracalne zespoły otępienne zalicza się do grupy schorzeń uleczalnych. Są one skutkiem ubocznym licznej grupy chorób. Między innymi należą do nich:
- pierwotne lub przerzutowe guzy mózgu,
- przewlekłe krwiaki podtwardówkowe,
- ropnie mózgu,
- wodogłowie komunikujące (zespół Hakima),
- zaburzenia endokrynologicznye (np. hipoglikemia, niedoczynność tarczycy, niedoczynność przysadki, hiperkaclemia, zaburzenia stężenia sodu),
- niedobór witamin (np. B12, B6, B1),
- obturacyjny bezdech senny,
- przewlekła obturacyjna choroba płuc,
- depresja,
- uboczne negatywne działania leków (np. neuroleptyków, leków uspokajających, nasennych, przeciwdepresyjnych, przeciwpadaczkowych, anycholinergicznych, przeciw nadciśnieniu, antyhistaminowych, steroidów),
- zatrucia,
- przewlekłe zapalenie opon mózgowych,
- zarażenie kiłą,
- kolagenoza,
- sarkoidoza,
- encefalopatia wrotna.

Choroby z tej samej kategorii