Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Spis chorób

Przegląd wybranych chorób układu nerwowego, jaki zamieszczamy na naszej stronie i będziemy systematycznie uzupełniać, ma z jednej strony na celu zwrócenie zwrócenie uwagi na objawy jakie im towarzyszą, z drugiej zaś przybliżyć potencjalnym pacjentom te trudne zagadnienia.

Treści zawarte w przeglądzie mają charakter informacyjno-edukacyjny i ich celem jest poszerzenie wiedzy na temat danej choroby oraz skłonienia osoby, która stwierdza u siebie niepokojące objawy do kontaktu z lekarzem specjalistą.

Wybierz początkową literę, aby zobaczyć dodane pozycje lub skorzystaj z wyszukiwarki na górze.

Brachialgia

Inne nazwy: Rwa barkowa, Rwa ramienna, Radikulopatia szyjna,


Rwa barkowa nazywana też brachialgią to schorzenie należące do zespołów bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa. Objawia się ostrym bólem promieniującym od karku do ramienia, a nawet wzdłuż całej kończyny górnej. Może on też występować w okolicy łopatki i klatki piersiowej. Najczęstszymi przyczynami powstania rwy barkowej są dyskopatie, zwyrodnienia zniekształcające odcinek szyjny kręgosłupa, przykurcze oraz zwłóknienia mięśni bądź zmiany zapalne lub pourazowe w odcinku szyjnym.
Schorzenie wymaga wizyty u lekarza specjalisty. W stanach ostrych zaleca się leczenie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz rozluźniające mięśnie. W okresie podostrym zaleca się zabiegi z zakresu fizykoterapii takie jak: galwanizacja, prądy diadynamiczne, interferencyjne, diatermie krótkofalowe, jonoforezę lub magnetoterapię.
Doskonałe efekty przynosi zabieg plastrowania dynamicznego (kinesiologytaping), dzięki któremu odpowiednio założone na skórę specjalne taśmy, zmniejszają czucie bólu oraz odciążają pracę mięśni i stawów.

Choroby z tej samej kategorii