Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Spis chorób

Przegląd wybranych chorób układu nerwowego, jaki zamieszczamy na naszej stronie i będziemy systematycznie uzupełniać, ma z jednej strony na celu zwrócenie zwrócenie uwagi na objawy jakie im towarzyszą, z drugiej zaś przybliżyć potencjalnym pacjentom te trudne zagadnienia.

Treści zawarte w przeglądzie mają charakter informacyjno-edukacyjny i ich celem jest poszerzenie wiedzy na temat danej choroby oraz skłonienia osoby, która stwierdza u siebie niepokojące objawy do kontaktu z lekarzem specjalistą.

Wybierz początkową literę, aby zobaczyć dodane pozycje lub skorzystaj z wyszukiwarki na górze.

Hemikrania napadowa

Inne nazwy: Chronic paroxysmal hemicrania, CPH, Połowicze bóle głowy, Zespół Sjaastada,


Hemikrania napadowa, określana też jako CPH (chronic paroxysmal hemicrania), połowicze bóle głowy lub Zespół Sjaastada, zaliczana jest do niemigrenowych bólów głowy. Swoimi objawami przypomina nieco klasterowe bóle głowy, jednak ataki bólowe są zwykle krótsze i występują częściej. Czas trwania napadu wynosi 2 - 45 minut, średnio 15 min. Liczba napadów w ciągu dnia wynosi przeciętnie 5-40. Dla odróżnienia hemikrania ciągła charakteryzuje się stałym kilkumiesięcznym bólem okresowo nasilającym się , ale nie ustępującym całkowicie.
Ból zlokalizowany jest w okolicach oczodołu, czoła i skroni, jest bardzo silny, rwący, zwykle jednostronny. Towarzyszą mu objawy wegetatywne, jak przekrwienie spojówki, łzawienie, wyciek z nosa, a niekiedy nawet opadnięcie powieki. W trakcie napadu bóle są mogą promieniować do potylicy, karku i ramienia.
Ból nasila alkohol.
Choroba jest znacznie częściej spotykana u kobiet i ujawnia się zazwyczaj w drugiej lub trzeciej dekadzie życia.
Rozpoznanie stawia się na podstawie dokładnie zebranego wywiadu. Jest ono bardzo ważne, ponieważ istnieje skuteczne leczenie lekiem przeciwzapalnym - indometacyną.

Choroby z tej samej kategorii