Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Spis chorób

Guzy kanału kręgowego

Inne nazwy: Oponiaki,


Guzy kanału kręgowego powodują ucisk korzeni i rdzenia kręgowego . Objawem wskazującym na ucisk korzeni są zespoły bólowe korzeniowe, natomiast o ucisku rdzenia kręgowego można myśleć w przypadku narastającego uczucia sztywności i męczliwości w kończynach dolnych z zaburzeniem chodu, problemy z oddawaniem moczu i stolca, odcinkowe zniesienie czucia, bóle pleców, uczucie zaciskania obręczy wokół klatki piersiowej lub talii.
Nowotwory rozwijające się zewnątrzrdzeniowo wcześniej powodują ból korzeniowy, natomiast niedowłady, zaburzenia chodu w późniejszym okresie. Natomiast guzy wewnątrzrdzeniowe wcześniej manifestują się niedowładem kończyn dolnych z uczuciem sztywności , zaburzeniem mikcji. Ból występuje w późniejszym okresie.
Ucisk umiejscowiony w odcinku szyjnym zwykle powoduje niedowład czterech kończyn- wiotki (uszkodzenie korzeni nerwowych) lub spastyczny (uszkodzenie rdzenia) kończyn górnych oraz tylko spastyczny kończyn dolnych. Guz odcinka piersiowego objawia się niedowładem spastycznym, natomiast lędźwiowego - wiotkim w obrębie kończyn dolnych. Lekarz neurolog badając pacjenta zwraca również uwagę na bolesność miejscową i nadwrażliwość na opukiwanie bądź ucisk, zaburzenia czucia, a szczególnie tzw. rozszczepienne zaburzenia czucia.
Rozpoznanie nie nastręcza trudności, ponieważ badanie MRI jest obecnie szeroko dostępne, które może potwierdzić lub wykluczyć ucisk w kanale kręgowym.

Choroby z tej samej kategorii