Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Spis chorób

Przegląd wybranych chorób układu nerwowego, jaki zamieszczamy na naszej stronie i będziemy systematycznie uzupełniać, ma z jednej strony na celu zwrócenie zwrócenie uwagi na objawy jakie im towarzyszą, z drugiej zaś przybliżyć potencjalnym pacjentom te trudne zagadnienia.

Treści zawarte w przeglądzie mają charakter informacyjno-edukacyjny i ich celem jest poszerzenie wiedzy na temat danej choroby oraz skłonienia osoby, która stwierdza u siebie niepokojące objawy do kontaktu z lekarzem specjalistą.

Wybierz początkową literę, aby zobaczyć dodane pozycje lub skorzystaj z wyszukiwarki na górze.

Zwyrodnienia układu nerwowego

Inne nazwy: Neurodegracje,


Zwyrodnienia układu nerwowego zwane są również neurodegeneracjami. To bardzo duża grupa schorzeń, które związane są z wiekiem- występują tylko w wieku dojrzałym. Łączy je postępujące i nieodwracalne uszkodzenie struktur układu nerwowego pod wpływem różnych, ale nie do końca poznanych czynników. Do neurodegeneracji należy choroba Parkinsona, Alzheimera i wiele innych. Jedną z bardziej przykrych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego jest niewątpliwie SLA (Sclerosis Lateralis Amyotrophica), czyli stwardnienie zanikowe boczne, zwane ostatnio chorobą neuronu ruchowego. W krótkim czasie prowadzi ona do całkowitego unieruchomienia przy prawidłowych funkcjach intelektualnych.

Choroby z tej samej kategorii