Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Czasowa reorganizacja pracy w Poradniach CCN SALUS.

W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa, oraz przesłanymi wytycznymi, Specjalistyczne Poradnie Lekarskie w CCN SALUS zmuszone są do zmiany dotychczas obowiązujących zasad.

Z uwagi na rekomendowane nie wychodzenie z domu w celu ograniczenia zakażeń, wizyty w Poradniach zostają ograniczone do minimum i decyduje o nich dany specjalista, wyznaczając dzień i godzinę ewentualnego spotkania.

Kontakt z pacjentami zapewniony zostanie głównie za pośrednictwem porad teleinformatycznych (wywiady telefoniczne, Skype).

W tym celu należy porozumieć się w godzinach 8-15 telefonicznie (29 646-30-89 lub 29-766-89-49) z rejestracją CCN SALUS i postępować zgodnie z przekazaną przez personel medyczny wskazówkami.

Lekarze o chorobach

Duszność - dr hab. n. med. Wojciech Naumnik

Duszność (po łacinie dyspnoe) to subiektywne odczucie braku powietrza, bardzo często połączone ze wzmożonym wysiłkiem mięśni oddechowych. Pojęcie duszności jest rozumiane przez pacjentów bardzo różnie. Niektórzy określają jako dyskomfort w oddychaniu, inni jako „za dużą” lub „za małą” ilość powietrza w klatce piersiowej. Przyczynami duszności mogą być schorzenia układu oddechowego, krążenia, ośrodkowego układu nerwowego, choroby klatki piersiowej i mięśni.

Zawroty głowy cz. II - zawroty o podłożu błędnikowym - lek. med. Beata Jarka – Sieniawska

Impulsy z komórek zmysłowych błędnika przewodzone są nerwem przedsionkowym, który biegnie razem z nerwem słuchowym do jąder przedsionkowych pnia mózgu (gdzie zaczyna się już ośrodkowy układ nerwowy). Jądra przedsionkowe to skupiska neuronów, w których następuje „przełączenie impulsu” do innych dalszych struktur (działają jak rozgałęziacz przepływu prądu), m. innymi do nerwów odpowiedzialnych za skojarzony ruch gałek ocznych.

Badanie elektoencefalograficzne (EEG) - przygotowanie i przebieg - mgr Andrzej Sieniawski

Elektroencefalografia (EEG), to badanie, którego celem jest ocena bioelektrycznej czynności mózgu, a za jej pośrednictwem stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego. EEG jest pomocne w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, zwłaszcza padaczki. Za pośrednictwem omawianego badania można określić także rodzaj śpiączki i ocenić stan zdrowia chorych z guzami mózgu.

Zespół cieśni nadgarstka - lek. med. Beata Jarka-Sieniawska, specjalista neurolog

Zespół cieśni nadgarstka jest najczęstszą neuropatią uciskową kończyny górnej. Zdecydowanie przeważa on u kobiet. Dotyczy nerwu pośrodkowego, który czuciowo zaopatruje (w przybliżeniu) palce I-IV od strony dłoniowej oraz znaczącą  część powierzchni  dłoniowej ręki, ruchowo- większość mięśni zginaczy ręki i palców.

Bóle głowy - lek. med. Anna Wołosz, specjalista neurolog

Bóle głowy stanowią jedną z najczęstszych przyczyn poszukiwania porady lekarskiej. Szacuje się, że aż 80-90 % ludzi doznaje tego rodzaju dolegliwości, najczęściej przygodnych, sprowokowanych na przykład zmęczeniem, niewyspaniem, stresem, infekcją czy nadużyciem alkoholu.