Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Poradnia Alergologiczna

PORADNIA ALERGOLOGICZNA

Czynna w ostatnią sobotę miesiąca

w godz. 9.00 - 15.00

 

Celem ustalenia terminu i godziny wizyty, pacjent winien się wcześniej zarejestrować
tel. (29) 646-30-89
tel. (29) 766-89-49
W poradni wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do badań przyjmuje:
Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Wojciech Naumnik

Członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku.

 

zdjecie-wojciech-naumnik-jpg Dyplom lekarza uzyskał w 1996 roku. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie alergologii, chorób płuc i chorób wewnętrznych. Habilituje się w 2010 roku – praca „Angiogeneza raka płuca, immunologia chorób płuc, biologia molekularna.”
Od 2004 roku pracuje jako adiunkt w Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od 2007 roku jest
konsultantem z zakresu pulmonologii i stałym współpracownikiem Kliniki Alergologii UMB. Od 2012 roku pracuje w poradni pulmunologicznej i alergologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku oraz zostaje edukatorem z zakresu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc na terenie Polski północnej. Absolwent szkoleń na European Respiratory Society i Universitätsklinikum Essen, Innere Klinik und Poliklinik; grant “Alfred Krupp von Bohlen and Halbach Stiftung”.

 

Alergie stają się coraz powszechniejsze i potrafią bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie - bez względu na to, czy mają charakter wziewny czy pokarmowy. W Poradni Alergologicznej CCN "Salus" pacjenci otrzymają pomoc w wykryciu, ustalaniu przyczyn oraz leczeniu tej choroby. Wśród leczonych schorzeń są m. in. alergiczny nieżyt nosa i spojówek, pokrzywki i atopowe zapalenie skóry, astma oskrzelowa, alergie pokarmowe.

Katar, kichanie, wysypka, swędząca skóra - to niektóre z objawów, które mogą świadczyć o tym, że Ty lub Twoje dziecko macie problem z alergią. Ponieważ uczulenie może znacznie utrudniać codzienne życie, warto skonsultować się z alergologiem, który pomoże zdiagnozować problem i zaproponuje odpowiednie leczenie.

 

Kiedy należy się skontaktować z alergologiem?
Na konsultację należy się zgłosić w przypadku wystąpienia objawów alergii, takich jak:
- nieżyt spojówek i nosa (swędzenie oczu, ataki kichania, wodnisty katar),
- duszności i świszczący oddech,
- wykwity skórne, zaczerwienienia.
Podczas konsultacji alergolog wybierze najlepszą metodę diagnostyki alergii i jej leczenia.

Pamiętaj: objawy alergii mogą być podobne do objawów innych chorób, dlatego każde podejrzenie choroby alergicznej należy skonsultować z lekarzem i wykonać zlecone przez niego badania diagnostyczne.

 

Poradnia alergologiczna w CCN "Salus" oferuje:
- profilaktykę alergologiczną,
- konsultacje alergologiczne i pulmonologiczne w pełnym zakresie,
- spirometrię i badania układu oddechowego,
- diagnostykę - punktowe testy skórne (alergeny wziewne, pokarmowe itp.),
- immunoterapię alergenową (odczulanie),
- stałą opiekę nad pacjentami ze zdiagnozowanymi schorzeniami alergicznymi.