Poradnia Dietetyczna
Spec. mgr ALEKSANDRA ŁUSZCZEK
Absolwentka Olsztyńskiej Szkoły Wyższej – Wydział Zdrowia Publicznego na kierunku Odnowa biologiczna w latach 2006-2009, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie na wydziale Psychologii i Medycyny – kierunek Psychodietetyka w latach 2010-2011, a także Uczelni Społczno-Medycznej w Warszawie w latach 2020-2022 na kierunku Psychodietetyki z Obestiologią.
Poradnię prowadzi magister dietetyki z doświadczeniem w prowadzeniu porad dietetycznych, leczeniu dietą oraz skutecznym odchudzaniu. Wszystkie diety opierają się na zasadach racjonalnego żywienia, poparte wiedzą oraz doświadczeniem. Każdy klient poradni traktowany jest indywidualnie. W ofercie diety odchudzające, zdrowe i skuteczne odchudzanie, nauka zdrowego odżywiania, dietoterapia, leczenie i profilaktyka chorób:
obniżanie cholesterolu, regulowanie poziomu cukru we krwi, choroby układu pokarmowego, krążenia, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego, choroby układu pokarmowego. Poradnia oferuje opiekę żywieniową dla kobiet ciężarnych oraz mam karmiących piersią. Diety układane na podstawie wyników badań krwi, stanu zdrowia, analizy badań organizmu, zapotrzebowania kalorycznego obliczanego przez dietetyka, parametrów fizjologicznych, preferencji smakowych.
Jak wygląda wizyta u dietetyka
I wizyta
Pierwsza wizyta polega na:
- Konsultacji dietetycznej
- Rozmowie z dietetykiem i analizie dotychczasowego odżywiania, analizie wyników badań krwi, jeżeli są aktualne.
- Wywiadzie medycznym
- Ważeniu na wadze medycznej
- Badaniu bioimpedancji, dzięki którym wiadomo, jak rozwiązać problem i jak odpowiednio ułożyć dietę (pacjent staje bosymi stopami na analizatorze)
- Badaniu antropometrycznym, dzięki którym wiadomo jaki jest typ figury, w którym miejscu sylwetki jest największy problem. Podczas tego badania mierzymy obwody oraz wzrost. Wszystkie parametry odpowiednio przelicza się.
- Badaniu fałdomierzem, dzięki medycznemu precyzyjnemu i specjalistycznemu urządzeniu możemy dowiedzieć się na podstawie fałdu skórnego (np. pod łopatką lub w okolicach brzucha) jaką mamy zawartość tkanki tłuszczowej.
- Obliczaniu BMI
- Określeniu wieku metabolicznego
- Określeniu zapotrzebowania kalorycznego
- Wstępnych zaleceniach żywieniowych
- Ustaleniu planu żywieniowego, indywidualnej diety
II wizyta, wizyta kontrolna
Druga wizyta polega na:
- Konsultacji dietetycznej
- Rozmowie z dietetykiem i analizie odżywiania wg zaleceń, co przeszkadzało w jadłospisie, co należy zmienić, których elementów diety nie udało się przestrzegać co zrobić, żeby ułatwić niektóre elementy diety
- Ważeniu na wadze medycznej
- Badaniu bioimpedancji, dzięki temu wiemy, jak dieta wpłynęła na cały organizm, jaki jest stan tkanki tłuszczowej, wody i innych parametrów
- Badaniu antropometrycznym, dzięki temu dowiemy się jak zmieniły się obwody naszego organizmu
- Badaniu fałdomierzem, na podstawie fałdu skórnego okaże się czy ubyło tłuszczu zewnętrznego z organizmu
- Obliczaniu BMI, na podstawie nowych obliczeń obliczamy nowe, aktualne BMI
- Określaniu wieku metabolicznego, obliczamy aktualne parametry
- Przedstawieniu kolejnych zaleceń żywieniowych
- Ustaleniu diety na kolejne dni
- Ustaleniu następnej wizyty
Badania i analizy przeprowadzane przez dietetyka
- Analiza składu ciała
- Pomiary tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie
- Pomiary masy mięśniowej oraz kostnej
- Określanie wieku metabolicznego
- Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego
- Obliczanie BMI
- Obliczanie WHR
- Badania antropometryczne
- Badania fałdomierzem