Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Poradnia Hematologiczna

PORADNIA HEMATOLOGICZNA

Czynna w ostatnią sobotę każdego miesiąca

w godz. 1000 - 1400

Celem ustalenia terminu i godziny wizyty, pacjent winien się wcześniej zarejestrować

tel. (29) 646-30-89 lub (29) 766-89-49.

W poradni wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do badań przyjmuje

lek. med. Mirosław Majewski

Od roku 2007 Fundacja na rzecz Hematologii honoruje tytułem "Anioł Hematologii" i wręcza nagrodę osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju toruńskiej (oraz polskiej) hematologii. Rada Fundacji naprzemiennie wyróżnia osoby zasłużone na polu działalności naukowej oraz charytatywnej. Statuetkę "Anioła hematologii" zaprojektował znany toruński rzeźbiarz, Zbigniew Mikielewicz.

Pierwszym laureatem nagrody został w 2007 roku Mirosław Majewski, prowadzący obecnie Poradnię Hematologiczną w CCN Salus. Lekarz rozpoczął pracę w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, a następnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych i kontynuował pracę naukową nad mechanizmami powstawania białaczek i chłoniaków na Thomas Jefferson University, University of Pennsylvania oraz jako Assistant Professor na University of Illinois at Chicago. W czasie pobytu w Stanach był autorem wielu publikacji naukowych.

Zdobyte doświadczenie wykorzystał w tworzeniu pracowni badań genetycznych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. Stworzona przez niego pracownia, jako pierwsza w kraju, wykonywała kompleksowe badania molekularne pozwalające na diagnostykę, ustalanie czynników prognostycznych i monitorowanie wyników leczenia białaczek i chłoniaków. Wykształcił również wielu diagnostów z innych ośrodków hematologicznych w dziedzinie badań genetycznych na poziomie molekularnym.