Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Poradnia Nefrologiczna

Czynna w każdą środę miesiąca

w godz. 12.00 - 16.00

 

Celem ustalenia terminu i godziny wizyty, pacjent winien się wcześniej zarejestrować

tel. (29) 646-30-89, (29) 766-89-49

W poradni wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do badań przyjmuje:

lek. med. Agnieszka Gałązka

Prawo wykonywania zawodu uzyskała na Akademii Medycznej w Warszawie 10 grudnia 1994 r. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, posiadającym od 6.05.2008 r. specjalizację w dziedzinie nefrologii.

 

W przeciwieństwie do urologii, leczącej dolegliwości układu moczowego głównie metodami chirurgicznymi, nefrologia jest specjalnością internistyczną, czyli niezabiegową. Oznacza to, że nefrolog w terapii schorzeń nerek najczęściej wykorzystuje preparaty farmakologiczne. Ważna jest także odpowiednia dieta. Niekiedy konieczne bywa także leczenie nerkozastępcze, głównie przy niewydolności nerek. Jej przyczyną są zwykle kłębuszkowe, śródmiąższowe zapalenie nerek, a także cukrzyca, która uszkadza ten narząd. Wówczas leczenie polega na zabiegach dializy lub przeszczepie.

Warto wiedzieć, że nefrologia zajmuje się też nadciśnieniem tętniczym, które może być i przyczyną chorób nerek i ich skutkiem (np. kłębuszkowego zapalenia lub niewydolności nerek).

Z nefrologiem trzeba się skonsultować, gdy pojawiają się kłopoty z oddawaniem moczu, stwierdza się podpuchnięcie oczu czy nadciśnienie. Są to objawy często towarzyszące schorzeniom nerek. Bywa, że nerki chorują, ale poza uczuciem ciągłego zmęczenia lub oddawaniem moczu w nocy, nie dają wyraźnych niepokojących sygnałów.

Objawy mogące wskazywać na choroby nerek i powinny skłonić cię do wizyty u nefrologa:
- obrzęki wokół oczu, opuchlizna rąk, stóp, kostek,
- pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu,
- częstomocz, oddawanie moczu w nocy,
- ciemno podbarwiony, krwisty mocz,
- mętny mocz o ostrej woni przypominającej zapach amoniaku,
- bolesność poniżej żeber nienasilająca się podczas ruchu,
- podwyższone ciśnienie krwi.

Warto pamiętać, że nerki chorują w sposób podstępny i jedynym symptomem bywa często uczucie zmęczenia lub oddawanie moczu w nocy. Idąc do nefrologa ordynującego w CCN "Salus" warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań podstawowych. Jeśli ich nie posiadasz, zleci Ci ich wykonanie nasz specjalista.

Najczęściej wymagane są:
- morfologia,
- badanie ogólne moczu,
- mocznik,
- kreatynina,
- jonogram,
- poziom glukozy,
- USG układu moczowego z oceną wielkości nerek.

Jeśli wystąpi podejrzenie przewlekłej choroby nerek, trzeba będzie dodatkowo wykonać badanie wapnia. Przy nawracających zakażeniach układu moczowego pacjent powinien wykonać posiewu moczu i ustalić poziom glukozy, a przy białkomoczu dodatkowo wynik dobowej utraty białka, badanie cholesterolu i wapnia. Nefrolog będzie też chciał zobaczyć kartę kontroli ciśnienia tętniczego. Przy nadciśnieniu tętniczym konieczne jest wykonanie badania dna oka, a w dalszej kolejności Holterem ciśnieniowym.

Wszystkie wspomniane badania możesz wykonać zgłaszając się na wizytę do CCN "Salus".