Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Poradnia Reumatologiczna

Czynna w każdą trzecią i czwartą sobotę miesiąca

w godz. 9.00 - 14.00

 

Celem ustalenia terminu i godziny wizyty, pacjent winien się wcześniej zarejestrować

tel. (29) 646-30-89, (29) 766-89-49

 

W poradni wyposażonej w specjalistyczny sprzęt do badań przyjmuje:

dr n. med. Katarzyna Sikorska-Siudek - pracująca w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Prowadzi konsultacje reumatologiczne i internistyczne, wykonuje nakłucia stawu z podaniem leku oraz prowadzi mezoterapie kolagenowe.

dr n. med. Jakub Trefler - pracujący w Klinice w Warszawie, a także Klinice Medycznej w Anglii.

 

Specjaliści ordynujący w Poradni Reumatologicznej w CCN "Salus" zajmują się głównie diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych, czyli zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń kości, stawów oraz tkanki łącznej.

Do chorób reumatycznych zaliczane są nieurazowe choroby narządu ruchu, objawiające się dolegliwościami w jego obrębie, a przede wszystkim bólem. Należą do nich choroby, które uszkadzają serce, a nie zagrażają narządowi ruchu, choroby, które mogą być przyczyną kalectwa, a także te objawiające się jedynie częstymi dolegliwościami bólowymi, nie grożące natomiast żadnymi trwałymi ani niebezpiecznymi zmianami. Do chorób tych zalicza się: reumatoidalne, zesztywniające i odczynowe zapalenie stawów, artrozę, dnę moczanową, a także reumatyzm tkanek miękkich.

Ponad 5 milionów Polaków cierpi na schorzenia reumatyczne, najczęściej spotyka się te związane z konsekwencjami zwyrodnień połączeń kostnych. Atakują one przede wszystkim odcinki lędźwiowy i piersiowy kręgosłupa, biodra i kolana, a także coraz częściej łokcie i nadgarstki. Wynika to w dużej mierze z trybu życia jaki prowadzimy.

Większość z nas nie uprawia żadnego sportu, niewiele się rusza, przesiadując przed komputerem czy telewizorem. Wiele osób waży zbyt dużo, warto więc wiedzieć, że dodatkowe kilogramy obciążają układ kostny i narażają stawy lokomocyjne (biodra, kolana, kostki) na zmiany zwyrodnieniowe.

Do tego dochodzą wady postawy (wrodzone lub nabyte), urazy mechaniczne (często nieleczone), ciężka praca obciążająca stawy, nieodpowiednia dieta uboga w witaminy i minerały oraz czynniki niezależne od nas, czyli obciążenia genetyczne i wiek.
Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka zazwyczaj osób po 45. roku życia, jednak jak twierdzą specjaliści, obserwuje się coraz więcej zachorowań u młodszych pacjentów. Bezpośredni negatywny wpływ na to ma kondycja naszych stawów, za której stan często sami odpowiadamy.
W Poradni reumatologicznej CCN "Salus" zlecane i wykonywane są badania laboratoryjne, USG, EMG, ENG i kapilaroskopia, a także w razie potrzeby niezbędne zabiegi np. punkcje stawu.