Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Szczegóły - Badania Dopplerowskie

Badanie dopplerowskie jest to rodzaj badania ultrasonograficznego, które pozwala na zobrazowanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. W badaniu wykorzystuje się zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej od ruchomego obiektu. Częstotliwość fali powracającej do aparatu zmienia się w zależności od tego, czy obrazowany obiekt zbliża się czy oddala od źródła. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i nieszkodliwe dla pacjenta, można więc powtarzać je wielokrotnie. W pracowni Centrum Chorób Nerwowych "SALUS", badania USG wykonywane są aparatem nowej generacji o 2560 kanałach przetwarzania z kolorowym Dopplerem - LOGIQ C5.

Wskazania do wykonania neurologicznego badanie dopplerowskiego:

- Przebyte udary;

- Przejściowe niedowłady;

- Zaburzenia krążenia mózgowego,

- Zawroty głowy,

- Zaburzenia poznawcze;

Przebieg badania.

Badanie dopplerowskie nie wymaga żadnego przygotowania. Przed badaniem pacjent proszony jest o położenie się na leżance i odsłonięcie części ciała, która ma być zbadana. Lekarz nadkłada na głowicę aparatu ultrasonograficznego specjalny żel umożliwiający obrazowanie, po czym przesuwa głowicę po danym miejscu na ciele chorego.

Obraz naczyń krwionośnym wyświetla się na ekranie ultrasonografu. Można go uwiecznić na nośniku danych, np. płycie CD lub pod postacią wydruku. Badanie trwa około 20 minut. Pacjent otrzymuje opis badania.

Rodzaje badania dopplerowskiego w neurologii:

- Badanie tętnic szyjnych - pozwala wykryć ich zwężenie. Badanie najczęściej wykonuje się w przypadku omdleń lub krótkotrwałych niedowładów o nieznanej przyczynie, przebytych udarach i osłabieniach pamięci.

- Badanie tętnic kręgowych przeprowadza się w razie stwierdzenia zwrotów głowy lub wystąpienia nagłych upadków.