Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Szczegóły - Elektrofonoforeza

Elektrofonoforeza jest nową techniką wymuszania penetracji zdysocjowanych na jony substancji chemicznych przez warstwy półprzepuszczalne w tym skórę i tkanki podskórne.

Znajduje zastosowanie do leczenia zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych stawów, kręgosłupa i przykurczy.

Istotą metody jest zogniskowanie na obszarze wchłaniania leku wpływów pola elektrycznego i fali ultradźwiękowej. Metoda integruje zalety stosowanej od dawna jonoforezy i fonoforezy z jednoczesnym sprowadzeniem do minimum ich działań ubocznych. Umożliwia ona w stosunku do tradycyjnych rozwiązań uzyskiwanie dużo większego zakresu penetracji leku, przy znaczne zmniejszonym natężeniu prądu w obwodzie jonoforezy oraz natężenia fali ultradźwiękowej, niwelując tym samym możliwość powikłań.

Zastosowanie w elektrofonoforezie parametrów typowych dla jonoforezy i terapii ultradźwiękami powoduje dalsze zwiększenie głębokości penetracji do 10-12 cm. W Centrum Chorób Nerwowych "SALUS" wykorzystywany jest aparat Sonoter Plus US10, będący jednym z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku.

Zabiegi elektrofonoforezy są bezbolesne.