Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Szczegóły - Kinesilogytaping (plastrowanie dynamiczne)

Plastrowanie dynamiczne jest metodą terapeutyczną, która wspomaga proces usprawniania w wielu jednostkach chorobowych. Jest to stosunkowo nowa forma leczenia i znalazła ona w Polsce szerokie zastosowanie w leczeniu schorzeń stawów i zespołów bólowych dopiero w początkach XXI wieku.

Jeszcze do niedawna metoda ta stosowana była głównie w sporcie, a jej celem było ograniczenia ilości kontuzji występujących u zawodników, lub stosowana jako terapia wspomagająca leczenie urazów. Obecnie ma ona praktyczne zastosowanie przy każdej dysfunkcji układu mięśniowo-stawowego. W metodzie tej fizykoterapeuci i lekarze specjaliści wykorzystują specjalne plastry. Dzięki ich elastyczności i rozciągliwości (tylko na długość) istnieje możliwość aplikacji na każdą część ciała z różnym napięciem plastra. Zastosowany naciąg jest zależny od efektu, jaki ma być osiągnięty. Dodatkową zaletą plastrów jest ich grubość i ciężar, dostosowany do parametrów skóry, hipoalergiczność oraz właściwości wodoodporne. Dzięki tym zaletom możliwe staje się utrzymanie aplikacji na ciele pacjenta przez szereg dni. Plastry nie zawierają żadnych leków, a ich działanie terapeutyczne związane jest tylko i wyłącznie z odpowiednią techniką naklejania, zastosowaną przez wykwalifikowanego w tej dziedzinie specjalistę.

Najczęściej stosuje się taśmę rozciągniętą do około 10 - 20% długości początkowej, a sposób nacięcia zależy od pola zabiegowego.

Wykonany zabieg wpływa bezpośrednio na skórę (głownie na tzw. zakończenia Ruffiniego, receptory bólu oraz czucia głębokiego), układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Bazuje on na kinezjologii i istniejącym w organizmie procesie samoleczenia, dlatego jego działanie jest długofalowe.

Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że technika ta nie ogranicza ruchów w stawach i nie stanowi żadnej przeszkody w prowadzeniu dotychczasowego stylu życia.

Podstawowe funkcje kinesiotapingu to przede wszystkim redukcja bólu, rozluźnienie napiętych mięśni, poprawa funkcji grup mięśniowych nadmiernie rozciągniętych oraz zwiększenie zakresu ruchu. Technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez usprawnianie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą. Plastry pomagają również w korekcji ustawienia stawów, a przez to normalizują napięcie mięśniowe i powięziowe, zmniejszając przy tym odczucia bólowe i zwiększając zakres ruchu. Dodatkową zaletą jest oddziaływanie na endogenny system znieczulania. Dzięki wszechstronnemu działaniu kinesiotaping ma znaczenie w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, zarówno w odcinku szyjnym jak i lędźwiowo-krzyżowym, wprowadzając jednocześnie element korygujący postawę. Bardzo dobre efekty osiągane są również poprzez aplikację przy bólach szyi w celu rozluźnienia napiętych mięśni czworobocznych.

Plastry używane są obecnie w rehabilitacji neurologicznej, ortopedii, traumatologii, reumatologii oraz ginekologii.