Strona główna

WIELOSPECJALISTYCZNA PRZYCHODNIA LEKARSKA

Wyszukiwarka chorób

20 lat doświadczenia

Nasza specjalistyczna poradnia neurologiczna działa na terenie Ostrołęki od 1993 roku.

CCN SALUS w Ostrołęce jest efektem ostatnich jej przekształceń, których inicjatorką jest lek. Beata Jarka - Sieniawska. Dzięki doskonałej kadrze lekarzy specjalistów oraz gabinetom wyposażonym w najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny w Centrum udzielane są wysokiej jakości świadczenia w gabinetach specjalistycznych i rehabilitacyjnych.

Świadczenia realizowane są zarówno na rzecz pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, jak i osób leczących się prywatnie.

Więcej

Zmiana numeru telefonu

Od 1 lutego 2021 r. rejestracja badań i konsultacji prywatnych do wszystkich specjalistów odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 i 14.00-16.00 pod numerem tel. (29) 646-30-89.

Szczegóły - Olfaktometria psychofizyczna

Mimo że choroby Parkinsona i Alzheimera są nieuleczalne, lekarze są zdolni w chwili obecnej hamować ich rozwój. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się znacznie dłużej względnie wysoką jakością życia. Zamiast walczyć z daleko posuniętą już destrukcją komórek mózgowych, konieczne jest wczesne wykrywanie tych chorób.

Niestety, bardzo niewiele skutecznych metod jest dostępnych. Naukowcy odkryli jednak ostatnio, że zmysł węchu dostarcza cennych wskazówek. Stąd też psychofizyczne badania olfaktometryczne nabrały obecnie dużego znaczenia.

W pracowni Centrum Chorób Nerwowych "SALUS", przeprowadzane są przesiewowo badania Olfaktometrii psychofizycznej w oparciu o specjalnie dobrane dla potrzeb pacjenta testy oparte o wykrywanie zapachu PEA na markerach. Poszczególne substancje wonne prezentowane są w odstępie 20-30 sekund.

Wynik stanowi sumę wszystkich prawidłowo wykrytych zapachów. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.